Magyarország elítéli Oroszország fegyveres támadását, de a szankciók kiterjesztése az olaj- és a gázszektorra aránytalanul nagy terhet jelentene Magyarország számára. Erről Orbán Viktor miniszterelnök beszélt Londonban a V4-ek és Boris Johnson brit kormányfő részvételével rendezett csúcstalálkozón. „Ezt mindenki megszenvedi Európában, Magyarország sem kivétel” – fogalmazott a magyar kormányfő, hangsúlyozva, hogy nem fogják hagyni, hogy a háború árát a magyar családokkal fizettessék meg. Az orosz–ukrán konfliktus, illetve a nyugati szankciók azonban az energiaimport korlátozása nélkül is érzékenyen érintik Magyarországot. Az euró viszonylatában 400 forintig gyengülő magyar fizetőeszköz csak az egyik jele ennek, de várhatóan az infláció is meglódul, a gazdasági növekedés pedig lassulni fog.
A rekordmértékű forintgyengülés kapcsán felmerül a kérdés: Mi az oka annak, hogy a magyar deviza a kelet-európai országok devizájánál nagyobb mértékben zuhant, lehet-e emögött egy forint elleni célzott támadás?
„A befektetők ott spekulálnak, ahol lehet, márpedig Magyarország most ideális terepe a shortolásnak, vagyis annak, amikor az árfolyam gyengülésére spekulálnak.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »