Brazília Luiz Inácio da Silva előző két kormányzása alatt történelmének legnagyobb korrupciós botránysorozatát élte meg. Börtönviselt múltja mégsem zárta ki „Lulát” az elnökválasztási versenyből, amellyel kapcsolatban azonban sokaknak nem csak emiatt van fenntartásuk. Az október 30-án tartott második fordulóban az ország választási hatósága, a Legfelsőbb Választási Törvényszék (Tribunal Superior Eleitoral, TSE) már akkor győztesnek kiáltotta ki a baloldali politikust, amikor az még kevesebb mint 1 százalékos előnnyel vezetett Jair Bolsonaro előtt.
25 éve együtt - A Hetek jubileumi előfizetői akciójában a nyomtatott és online hetilap csomagra előfizetők között több mint 100 nyereményt sorsolunk ki. A fődíj egy Toyota Aygo X személyautó. Részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.
J. R. Guzzo, Brazília egyik legnevesebb újságírója Visszatérés a tett színhelyére (De Volta à Cena do Crime) című cikkében „soha nem látott jogi és politikai csalásnak”, illetve „a bírói hatalom példátlan beavatkozásának” tudja be da Silva újbóli hatalomra kerülését. Mint írja, „a Legfelsőbb Bíróság és választói ága, a Legfelsőbb Választási Törvényszék egy olyan mechanizmust épített ki, amely a baloldali jelöltek előnyét szolgálja. Az első lépés az volt, hogy ezek a meg nem választott bírák egyszerűen hatályon kívül helyezték a Lula elleni négy ítéletet, és ezzel együtt »varázslatosan« eltüntették büntetett előéletét, amely miatt eleve nem is indulhatott volna a választáson.”
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »