Augusztus elején egy demokrata pénzgyűjtő vacsorán Hillary Clinton megjegyezte, hogy nemrég új közösségi oldalra, a Snapchatre regisztrált, amit nagyon élvez, mert az üzenetek maguktól eltűnnek (az oldalon az üzenetek körülbelül 10 másodperccel az után eltűnnek, hogy a felhasználók elolvasták). Nyilvánvaló, hogy a volt külügyminiszter a vele kapcsolatos email-botrányt próbálta bagatellizálni támogatói előtt, akik természetesen vették a lapot. Az őt érintő vizsgálatból azonban korántsem tud ilyen könnyedén kijönni, sőt úgy tűnik, egyre jobban összecsapnak felette a hullámok.
Clinton email-használata 2014 nyarán került napirendre, miután a külügyminisztérium ügyvédei a 2012-es bengázi terrortámadás kongresszusi vizsgálatával kapcsolatos kéréseknek eleget téve át akarták nézni a levelezéseket. Ekkor szembesültek azzal, hogy Clinton emailjei csak hiányosan érhetők el. A volt First Lady decemberben adta át több mint 55 ezer oldalas kinyomtatott hivatali levelezését. Állítása szerint a többi levelet, amelyek személyes témájúak voltak, törölte.
Az „ügy” idén március elején robbant, amikor a The New York Times címoldalon számolt be arról, hogy a hatalmas levélforgalmat lebonyolító Hillary Clinton külügyminisztersége alatt sohasem használta, de még csak nem is aktiválta a hivatali email címét. Az amerikai diplomácia vezetője összes külföldi és hazai levelezését exelnök férjével közös saját szerverén keresztül bonyolította. Bevallása szerint 62 320 emailt küldött vagy kapott, ennek körülbelül a fele volt munkával kapcsolatos. Sőt, állítólag régi jobbkeze, Huma Abedin szerverén is létrehozott email címeket.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »