Szó szerint a semmiből építette fel a médiaszolgálatát Pat Robertson, de a kezdetek meglehetősen döcögősen alakultak. Robertson 1959-ben költözött családjával Virginia államba, ahol 70 dollárból vásárolta meg a csődbe jutott portsmouth-i televízióállomást. Bár szakmai tapasztalattal vagy képesítéssel nem rendelkezett a televíziózásban, 1960 januárjában megalapította a CBN-t, amelynek a bankszámláján mindössze 3 dollár volt. Az első adásra egy évvel később, október 1-jén került sor a WYAH-TV csatornáján keresztül. 1963 őszén pedig egy olyan interaktív adást indított el, amellyel nem titkolt szándéka az volt, hogy havonta 7000 dollárt gyűjtsön össze, ennyire volt ugyanis szükség a következő évi költségvetéshez. Pat őszintén elmondta a nézőknek, hogy a CBN költségeinek fedezését 700 ember havi tízdolláros hozzájárulásával képzelték el, és a közönség imatámogatását kérte. A felhívással nagy előrelépést tettek affelé, hogy kiépítsék a televíziós szolgálat támogatottságát a nézők között. Anyagi téren viszont egy évvel később jött a fordulópont: ekkor került sor egy olyan próbaadásra, amely a későbbi 700-as klub előfutára lett.
A műsor hatásosnak bizonyult: megugrott az adományozók és az imatámogatásért betelefonálók száma. Robertson kiegészítette a közvetítést egy olyan interaktív fórummal, ahol telefonon imát, illetve szolgálatot lehetett igényelni. A műsort 700-as klubnak nevezte el, amit más televízióállomások is sugározni kezdtek. A Magyarországon is ismert 700-as klub rekordernek számít a sugárzás történetében: 1966 óta folyamatosan megy a műsor, amely bibliai nézőpontból igyekszik tálalni a világ eseményeit, erkölcsi, társadalmi kérdésekkel foglalkozik, és olyan emberek történetét mutatja be, akiknek az élete Isten beavatkozásának hatására változott meg.
A CBN napjainkra többfunkciós nonprofit szervezetté nőtte ki magát, amelynek műsorait legalább 210 országban, több mint 100 nyelven sugározzák. A 700-as klub mellett más „műfajokkal” is próbálkozott – az egyik legsikeresebb alkotása a bibliai történeteket feldolgozó Superbook rajzfilmsorozat volt, amelyet szintén ismerhetnek a magyar nézők. A sorozatot az utóbbi években modernizálták, az új Superbook magyarul hamarosan az ATV-n lesz látható.
A média mellett Robertson más területeket is fontosnak tartott: 1978-ban megalapította az Operation Blessing segélyszervezetet, amely a világ minden táján katasztrófa sújtotta térségekben végez karitatív tevékenységet. 1977-ben pedig a Regent Egyetemet hozta létre, ahol olyan vezetőket igyekeznek kiképezni, akik nemcsak a szakmájukban sikeresek, hanem keresztényként hatékonyan tudják befolyásolni a környezetüket. Az egyetem Virginia Beach-i kampuszán, illetve online oktatásban többek között teológiát, üzleti életet, jogot, valamint kommunikációt lehet tanulni. Az intézmény jelenleg több mint 5500 hallgatóval rendelkezik.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »