Ha jól tudom, nemrég betiltották egy előadását Kanadában, Ontario nyilvános könyvtárában. El tudná mondani, mi történt pontosan?
A Kanadában működő Society for Academic Freedom and Scholarship felkért egy előadás megtartására Ontarióban. A szervezet minden évben szervez hasonló eseményeket a város nyilvános könyvtárában, talán már tíz éve végzik ezt a tevékenységet minden probléma nélkül. Idén viszont a könyvtár munkatársai elkérték a beszédem leiratát még az előadás előtt.
A szervezők végül a korábbi beszédeimet küldték el. A könyvtár dolgozói azt mondták, hogy korábbi érvelésem sérti a zaklatással kapcsolatos irányelveiket, illetve az esemény során tiltakozások lehetnek azon állításom miatt, miszerint nőnek lenni biológiai realitás. Az is bizonyítja, hogy a döntés politikai indíttatású volt, mert másnap egy palesztin humoristának adtak teret pontosan ugyanazon a helyszínen, aki kétség nélkül izraeliek meggyilkolásából űz gúnyt, mintha ez vicces lenne. Maga az ontariói zsidó közösség tette fel a kérdést, hogy lehet, hogy a transzgender közösség megsértésének félelméből nem engedtek engem beszélni, miközben ez a humorista nyugodtan megsértheti a zsidó közösséget előadásaival. Azt hiszem, ez egyértelműen megmutatja, mennyire problematikussá válhat, ha egy adófizetők által finanszírozott közintézmény vezetőjeként elkezdjük cenzúrázni a különböző gondolatokat. Számomra a szólásszabadság a demokrácia egyik alapköve, ami arról szól, hogyan vitatkozunk, érvelünk, hogyan győzzük meg egymást, de amikor bizonyos nézetek elfogadhatatlanná válnak a nyilvános térben, az igen nagy korlátokat emel a demokratikus vita előtt.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »