tömegek fognak megszületni, mert visszakapták erre a lehetőséget.
Sajnos a Legfelsőbb Bíróság közel sem volt olyan bátor, hogy a magzatok élethez való jogát deklarálja, de már annak is örülnünk kell, hogy az abortusz korlátozásának országszintű tilalmát visszavonta. Ugyanakkor ne legyenek illúzióink: a háború még nem dőlt el.
Az amerikai partvidéket és metropoliszokat uraló szélsőbalos, „progresszív” ideológiarendszer totális konfrontációját láthatjuk kibontakozni a középső és déli államokban fennmaradt keresztény értékrenddel szemben. Ezzel párhuzamosan megmutatkozik mindkét tábor ideológiai hozzáállása az államisághoz is: a progresszívok a globalista jellegű és birodalmi szándékok mentén operáló központi kormányzatot helyeslik, a keresztény-konzervatív tábor pedig az államok föderatív szövetségét szeretnék. Mivel a Legfelsőbb Bíróság ítéletével az egyes államok hatáskörét erősítette meg, ez elfogadhatatlan a washingtoni elit számára.
A tét óriási: nem csupán a konzervatívok életének és vagyonának épsége múlik rajta (amit az abortuszpárti terroristák célba vesznek), hanem Amerika és a nyugati civilizáció jövője is nagyban eldől, amint Amerika népe újra átgondolja az alapokat:
van-e jogunk ölni, avagy sem?
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »