Furcsamód a natanzi létesítmény elleni támadás részletei több nappal később sem tisztázottak még. Az incidensre ironikus módon Irán Nemzeti Nukleáris Technológiai Napján került sor, amikor az iszlamista rezsim 133 új atomenergiai projektet jelentett be. A nyugati média alapvetően kibertámadásról cikkez, míg izraeli források fizikai támadásról is értesültek. Egyes jelentések szerint az akció mögött Izrael titkosszolgálata, a Moszad áll, amely a tényleges támadás előtt lekapcsolhatta a célpontok internet-összeköttetését.
Korai iráni források szerint az elektromos elosztóhálózat károsodott, de a gyanú árnyéka hamar Izraelre vetült. Különösen, hogy az eset egybeesett a Vörös-tengeren állomásozó egyik iráni hajó, a Saviz megrongálásával. A The New York Times szerint Izrael tájékoztatta az Egyesült Államokat a hajót érő támadásról, amit a szaúdi hírszerzés szerint a jemeni húti terroristák támogatására vetett be a perzsa rezsim.
Egyébként nem a mostani lenne az első kibertámadás az iráni atomlétesítmények ellen. 2010-ben Izrael az Egyesült Államokkal közösen végrehajtott műveletének keretében az ún. Stuxnet vírussal ezer iráni centrifugát tett tönkre. Tavaly júliusban pedig egy azóta is tisztázatlan eredetű robbanás pusztított el számos egységet. Nem csoda, hogy a helyreállítási munkákkal párhuzamosan fokozatosan a közeli hegy mélyébe költöztetik a létesítményt.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »