Az elsőre bizarrnak tűnő helyszín azonban korántsem véletlenszerű: a világ legfontosabb kereskedelmi útvonalainak találkozásánál helyezkedik el, három kontinens találkozási pontján, a Vörös-tenger északi ágától, az Akabai-öböltől indul (amely Egyiptom, Jordánia, Szaúd-Arábia és északon Izrael határa is), és egészen a szaúdi királyság északnyugati részéig vezet, ahonnan repülővel a föld 40 százaléka hat órán belül elérhető.
Mohammed bin Szalmán szaúdi koronaherceg a bolygó legélhetőbb városát ígéri 2030-ra, amely kizárólag megújuló energiát, természetes szellőzést használ, így egész évben egyenletes hőmérsékletet biztosítana 9 millió lakosának. Erre a célra nem kevesebb mint 200 milliárd dollárt ajánlott fel az arab állam. Ha ez még nem lenne kellően futurisztikus, mindezt rendkívül kicsi, mindössze 34 négyzetkilométeres területen, vagyis képzeljük el London lakosságát a város területének negyvenhatod részén.
„A Vonal” (The Line) névre keresztelt város ugyanis egy 170 kilométer hosszú, ám mindössze 200 méter széles egyenes vonalon húzódik majd a sivatagon át, a Vörös-tenger északi partjától, Egyiptom, Jordánia és Szaúd-Arábia határától a monarchia északnyugati részéig. A Vonal két párhuzamos 500 méter magas és a 170 kilométer teljes hosszán egybefüggő felhőkarcolótömbből állna, melyek külső oldala egyenes tükörfelületével különlegesen simul be a terveken a sivatagi tájba, a két épületsor között pedig függőkert jelleggel burjánzó városi paradicsomot képzelnek el a tervezők.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »