N apjainkban számos cég foglalkozik különféle bunkerek építésével, amelyek már-már alig bírják tartani a lépést a kereslettel. Két amerikai székhelyű bunkerek gyártására szakosodott cég beszámolója szerint az orosz–ukrán háború kezdete óta meglehetősen felpörgött az igény a menedéket és biztonságot nyújtó szuperbunkerek iránt. Míg korábban legtöbbször éveken át tartó informálódás, mérlegelés előzte meg a vásárlók döntését, napjainkban már lényegesen kevesebb idő elég ahhoz, hogy a vásárlás mellett voksoljanak a biztonságra vágyók.
25 éve együtt - A Hetek jubileumi előfizetői akciójában a nyomtatott és online hetilap csomagra előfizetők között több mint 100 nyereményt sorsolunk ki. A fődíj egy Toyota Aygo X személyautó. Részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.
Az elmúlt néhány évben a világ leggazdagabb emberei között egyre elterjedtebb szokássá vált, hogy Új-Zélandon vásároljanak telkeket, melyekre túlélőbunkereket építtetnek. A Sustainability folyóiratban megjelent brit tanulmány szerint Új-Zéland jelentheti a legbiztosabb menedéket egy esetleges gazdasági válság, a klímaváltozás, illetve egy, a koronavírushoz hasonló vagy annál rosszabb járvány esetén. A kutatók a rangsor felállításakor azt is vizsgálták, hogy mely országok képesek megvédeni a határaikat egy migrációs hullám esetén. Hol képesek megtermelni a lakosság ellátásához szükséges élelmiszert, és melyek azok a nemzetek, amelyek fent tudják tartani a gyártást és az alapvető infrastrukturális működést, ha magukra maradnak mindezek biztosításában.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »