Aktuálishetilap

Hetek hetilap vásárlás
Így alakul az evangéliumi keresztények helyzete Izraelben
Interjú Chad Holland jeruzsálemi messiáshívő pásztorral
Így alakul az evangéliumi keresztények helyzete Izraelben

„Izrael társadalma nem mindig barátságosan viszonyul a messiáshívők felé... de ez ennél többről szól. A lakosság olyan kis részét képezzük, hogy a rendőrség sem mindig érzi úgy, hogy meg kell védenie minket” – mondja Chad Holland jeruzsálemi pásztor.(Forrás: Chad Holland)

2025. 03. 27.
Október 7-e sok szempontból vízválasztó volt Izrael számára, ugyanakkor hitéleti szempontból fontos hozadéka volt az, hogy az izraelieket nagy arányban a Bibliához és az Istenbe vetett hithez fordította. Egy jeruzsálemi pásztort kérdeztünk a hit és a háború kapcsolatáról, valamint arról, hogyan is áll az izraeli társadalom azokhoz, akik zsidóként meg vannak győződve arról, hogy Jézus, vagy ahogy ők mondják: Jesúa a Messiás.

Chad Holland, a jeruzsálemi King of Kings Community messiáshívő gyülekezet amerikai származású pásztora elmondta, az évek során egyre növekedett híveik száma, olyannyira, hogy a jeruzsálemi mellett 30 helyszínen alapítottak csoportokat, gyülekezeteket Izrael-szerte. Helyzetük azonban cseppet sem egyszerű, a helyi zsidóság egy része nehezen tudja befogadni, hogy honfitársaik a próféciákat betöltő Messiás személyét Jézus Krisztusban imádják. Annak ellenére, hogy számos atrocitást kellett elszenvedniük az elmúlt évek során, továbbra is elkötelezettek amellett, hogy segítsenek Izraelnek visszatalálni a Bibliában meghatározott küldetéséhez, mely hitük szerint áldásának és védelmének záloga is egyben.

Üldözés és hídépítés

„Izrael társadalma nem mindig barátságosan viszonyul a messiáshívők felé. Sokféle üldöztetésben volt részünk sok éven keresztül az ortodox zsidó közösség és a muszlim közösségek részéről egyaránt. Nyilvánvalóan mindig vannak olyan emberek, akik nem értenek egyet az üzenetünkkel, de ez ennél többről szól. Izraelben majdnem 10 millió ember él, de ebből kevesebb mint 22 ezerre tehető a Jesúát követő zsidók száma. A lakosságnak olyan kis részét képezzük, hogy a rendőrség sem mindig érzi úgy, hogy meg kell védenie minket” – meséli a pásztor, kérdésünkre hozzátéve, hogy ezek miatt azonban egyáltalán nem haragszanak a zsidó népre, inkább próbálják felépíteni az ahhoz vezető hidat, hogy a zsidóság megtalálhassa az utat a Bibliában megígért igaz Messiásához.

Fotó: Shutterstock / PuzzlePix
Bibliai vízkeresztség a Szentföldön. (Fotó: Shutterstock / PuzzlePix)

„Legutóbb volt egy istentiszteleti koncertünk, ahol új, héberül írt dalokat mutattunk be Izraelből. Aznap este körülbelül 140 ortodox ember jött el, és nagyon erőszakosan léptek fel ellenünk. Nem engedték be az embereinket az ajtón. Ütötték, rugdosták őket, paprikaspray-t fújtak az arcukba, és mikor kihívtunk a rendőrséget, akkor megverték a rendőröket is. Később rohamrendőröknek kellett félreállítani őket az útból, hogy az embereink be tudjanak menni. Szóval ilyen dolgok történtek már sok-sok alkalommal” – meséli Chad, mikor konkrét példák után érdeklődünk.

Hetek Univerzum
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | info@nmhh.hu | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: hetek@hetek.hu. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!