Peter Thiel évtizedek óta a Szilícium-völgy egyik legbefolyásosabb szereplője: Elon Muskkal együtt a PayPal társalapítója és a Facebook korai befektetője volt. Az általa alapított kormányzati adatfeldolgozásra specializálódott Palantir jelenleg az egyik leggyorsabban növekvő MI-vállalat. Részvényárfolyama 2024 eleje óta 700 százalékkal nőtt. Thiel mellesleg milliárdos, Trump egyik korai támogatója, egyúttal a jelenlegi alelnök, J.D. Vance mentora.
Thiel nézetei sokszor provokatívak és erősen eltérnek a mainstream gondolkodástól. Korábban például a demokráciával szemben fogalmazott meg kritikát, az utóbbi időszakban pedig apokaliptikus beszédmódjával hívta fel magára a figyelmet. Ezzel az elmúlt évtizedekben háttérbe szorult politikai-teológiai párbeszédet elevenítette fel, amely a közelmúltban inkább az orosz gondolkodásban nyilvánult meg.
Thiel eleinte zárt ajtók mögött, elit egyetemeken tartott előadás-sorozatokon, újabban pedig nyilvánosan is egyre gyakrabban (legutóbb a New York Times podcastjében) fejti ki apokaliptikus elméletét. Szerinte az elmúlt évtizedekben megnőtt az Armageddontól való félelem, amely a nukleáris katasztrófától, a hirtelen környezetváltozástól vagy a mesterséges intelligencia uralmától való rettegésben testesül meg. Ennek ellenpólusaként az Antikrisztus globális államát nevezi meg, amelyről viszont nem esik elég szó, és ezáltal jelenleg nagyobb fenyegetést jelent, mint az Armageddon.
Pünkösd után: a karizmák titkai
Hogyan alakult a Szentlélek ajándékainak megítélése az elmúlt 2 ezer évben »
Átmenvén a siralom völgyén
Trianon túlélése és ami ebből következik »
Sávuot: a törvényadás ünnepének eredete
Az Ószövetség egyik legjelentősebb nemzeti és vallási ünnepe volt – de az Újszövetség egyik meghatározó eseménye is ezen az ünnepen történt »