Akanadai szabadságkonvoj felszámolásának a karhatalom bevetésén túl másik mellbevágó eleme volt, hogy elzárták a tüntetők, majd a támogatóik számára is létfontosságú pénzcsapokat. Először a GoFundMe platform blokkolta az összegyűlt 10 millió dollár folyósítását, azután a helyére „beugró” GiveSendGo szolgáltatóhoz utalt adományok befagyasztását rendelte el a Legfelsőbb Bíróság. Végül a Trudeau-kormány minden közösségi finanszírozó portálnak kötelezővé tette a regisztrációt a nemzeti pénzügyi hírszerző ügynökségnél, illetve bejelentette a kamionos blokádban résztvevők bankszámláinak zárolását.
Mark Strahl parlamenti képviselő szerint az intézkedés még olyanokat is sújtott, mint az a minimálbérből élő egyedülálló anya, aki 50 dollárt küldött a tiltakozóknak még a vészhelyzeti törvény életbeléptetése előtt. Egy Saskatchewan tartománybeli gazdálkodó pedig 500 dolláros adománya miatt nem tud most hozzájutni a bankban lévő pénzéhez.
A vészhelyzeti törvény alól a kriptovaluták sem jelentettek kibúvót; a hatóságok ezeket a tranzakciókat is nyomon követték, és a rendőrség több mint harminc kriptovaluta-tárcát blokkolt.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »