Tavaly októberben jött ki az a kormányrendelet, amely örökbefogadások esetén elsődleges, majd egy következő rendelettel kizárólagos szemponttá emelte, hogy az érintett gyermekek házaspárokhoz kerüljenek. Eszerint ha egy örökbe adható gyermeknek sem megyei, sem országos szinten nem lehet alkalmas örökbe fogadó házaspárt találni, akkor jönnek szóba az egyedülálló jelentkezők, legvégül pedig a külföldi örökbefogadók.
Az egyedülálló szülők ugyanakkor március 1-től csak „törvényben meghatározott, különös méltánylást érdemlő esetben” és a családügyi miniszter jóváhagyása esetén fogadhatnak majd örökbe, de ennek kritériumai még nem ismertek. Így például az sem tisztázott, hogy felülbírálható lesz-e a korábban már alkalmasnak nyilvánított egyedülállók státusza. Beszámolók szerint vannak Tegyeszek, amelyek már most sem foglalkoznak – sem az újonnan jelentkező, sem a korábban alkalmasnak nyilvánított – egyedülállókkal.
A lépések tiltakozások sorát váltották ki melegszervezeteknél, melyek az intézkedéseket a homoszexuálisokra nézve diszkriminatívaknak tartják. Szakmai oldalról nézve viszont a házaspárokat preferáló rendeletek a gyermekek érdekeit szolgálják, s a nem házasokat egyformán hátrébb sorolják, szexuális irányultságtól függetlenül.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »