Széles mosollyal, férjével és közösen nevelt gyermekeivel az oldalán jelent meg David Pressman a magyar köztársasági elnöknél, hogy átadja megbízólevelét, nem sokkal azután, hogy tavaly ősszel Magyarországra küldte a Biden-adminisztráció. Természetesen gondosan ügyeltek arra, hogy az esemény jól legyen dokumentálva, és üzenetként hasson egy olyan „őskövület” országban, ahol az alaptörvény rögzíti, hogy Magyarország védi a házasság intézményét mint egy férfi és egy nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, valamint a családot mint a nemzet fennmaradásának alapját. Az új nagykövet mintha ki akarta volna ugrasztani a homofób vérnyulat a bokorból, a kormány ugyanakkor nem ült fel a provokatív bejelentkezésnek, és miért is tenné: Orbán Viktor és az általa vezetett kabinet tagjai rendre elmondják, hogy tiszteletben tartják minden ország kultúráját és döntéseit, és nem akarják senkire ráerőltetni a nézeteiket.
Nagyon úgy tűnik, hogy ez a vezérelv visszafele nem működik mostanában, de láttunk már ilyet a közelmúltban. A szintén nem túl baráti Obama-vezetés alatt – nagykövet hiányában – (a szintén beszédes nevű) André Goodfriend volt Magyarországra delegálva mint a budapesti amerikai nagykövetség ügyvivője. A kétségtelenül elegánsabb és jóval szórakoztatóbb, szereplési vággyal legalább ugyanannyira megáldott diplomata számos alkalommal ment neki a már akkor is regnáló Orbán-kormánynak, és politikai állásfoglalásokra is ragadtatta magát: például 2014 végén, amikor tömegek tüntettek a távközlési adó kiterjesztése (közkeletű nevén: internetadó) ellen, Goodfriend is megjelent a demonstrálók között.
A dolog legkínosabb része talán az volt, hogy miközben a szabadságjogokért aggódó ügyvivő a kormányellenes tüntetőkkel vonult, hazájában Barack Obama az internetadó bevezetését javasolta a távközlési adó kiterjesztésén keresztül. Emlékezetes továbbá, hogy a jókedélyű Goodfriend ténykedése alatt (vagy nyomán?) tiltottak korrupciós vádakkal ki az Egyesült Államok területéről hat magas rangú magyar tisztviselőt, köztük az adóhivatal akkori vezetőjét.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »