Legutóbb nyolc évvel ezelőtt lehettünk tanúi hasonlónak, amikor az internetadó bejelentése óriási tiltakozást és több napon át tartó, 2006 óta nem látott embertömeget megmozgató tüntetési hullámot váltott ki. Három nappal a százezres tüntetés után Orbán Viktor bejelentette, hogy az internetadó a kitalált formában nem vezethető be, ehelyett 2015 elején nemzeti konzultációt terveznek indítani a témában. A kollektív felháborodás végül elérte célját, a netadó ötletét visszavonta a kormány.
Most 2022 júliusában vagyunk, és egy újabb, a társadalmi súlyát tekintve hasonlóan húsba vágó adóváltozást szavazott meg a parlament, melynek következtében az úgynevezett kisadózó vállalkozók élete nyár végével gyökeresen megváltozik, a népszerű adózási mód a jelenlegi formájában megszűnik.
A kisadózó vállalkozások tételes adójáról (kata) és a kisvállalati (kiva) adóról szóló, 2012. október 15-én hatályba lépett törvény mögötti eredeti megfontolás az volt, hogy a kiegyensúlyozott gazdasági növekedés záloga és egyben a társadalmi jólét forrása egyfelől az értékteremtő munka, másfelől a vállalkozások, kiemelten a kis- és közepes vállalkozások adózási feltételeinek javítása. Ennek érdekében a kormány tíz évvel ezelőtt egy olyan adózási formát vezetett be, amely a kisvállalkozók körében rendkívül népszerűvé vált, a költségvetés oldaláról nézve pedig egy biztonsággal tervezhető és egyben jól ellenőrizhető bevételi forrást jelentett.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »