Kiirtják a magyar erdőket; tönkreteszik a természetvédelmi területeket; erősödni fog a klímaváltozás – ilyen és hasonló drámai következményeket látnak és láttatnak sokan annak nyomán, hogy a kormány egy rendeletben megkönnyítette a fakitermelést.
Az LMP tüntetést szervezett, számos szervezet és mintegy százezer magánember írta alá az Orbán Viktor számára a témában küldött petíciót, zöldszakemberek fejezték ki aggodalmukat a kormányellenes sajtó hasábjain, a közösségi oldalakon pedig „szakértők” hada „állt bele” a kormányba.
Az augusztus elején megjelent jogszabály többek között arról rendelkezett, hogy természetvédelmi területeken is lehet úgynevezett tarvágást végezni; az őshonos állományokat elég sarjasztással felújítani; az idegenhonos fajták helyére nem kell őshonos fafajokat telepíteni; a kitermelést a vegetációs időszakban is el lehet végezni; illetve a fákat az erdőtervben szereplő vágásérettségi kornál hamarabb ki lehet termelni. A társadalmi felháborodásra reagálva Nagy István agrárminiszter a héten miniszteri rendeletben egyértelműsítette a kormányzati szándékot. Ennek értelmében természetvédelmi területen továbbra is tilos az őshonos fák tarvágása; a rendelet veszélyhelyzet esetére készült; csak jövő márciusig lehet vegetációs időszakban is fát kitermelni; a megnövekedett tűzifaigény miatt a keresletet elsősorban az akáccal kell kielégíteni; és a könnyített szabályok csak akkor alkalmazhatók, ha az idei évre vonatkozó kitermelési terv alapján a tűzifakereslet nem elégíthető ki.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »