Illusztráció(Fotó: Shutterstock / PuzzlePix)
A tanárok próbálnak a gyerekekre és a munkájukra koncentrálni, nem pedig a járványveszéllyel vagy a politikusokkal foglalkozni – nagyjából ez szűrődött le különböző iskolákban tanító pedagógusokkal folytatott beszélgetéseinkből. „Várjuk a jelenléti oktatást, a gyerekekkel való személyes kapcsolatot – úgy gondolom, távoktatásban nem is lehet jól tanítani, általános iskolásokat biztosan nem. A személyes jelenlétet, kommunikációt, az állandó visszacsatolást ugyanis semmi sem tudja pótolni” – mesélte egy biológiatanár. Úgy látja, a legtöbb osztályfőnök most arra törekszik, hogy kirándulásokkal, élménydús programokkal indítsa a tanévet, hogy minél jobban megtalálják a hangot a diákokkal ennyi távollét és bezártság után.
Mint azt a pedagógusok elmondták, a nyári szünet után normál esetben is szintfelméréssel szokott kezdődni minden tanév. Ez most különösen hangsúlyos lesz, hiszen a digitális távoktatásra való átállás meglehetősen készületlenül érte az oktatási rendszer szereplőit, s egységes megítélés szerint a hátrányokkal küzdő gyerekek lemaradása ez alatt az időszak alatt tovább nőtt.
„A digitális időszakban számos diák egyszerűen eltűnt, elérhetetlenné vált a családjával együtt, többnyire olyanok, akik eleve lemaradásokkal küzdöttek.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »