A lapjuk 2009. március 6-ai számában megjelent cikkükkel kapcsolatban néhány olyan állítás jelent meg, amelyet vitatunk.
1. A cikk szerint: „A hvg.hu újságírója erre a disszertációra hivatkozott, amikor megkérdőjelezte a 2003-as Hungarostudy országos egészségvizsgálat eredményeit, melyek szerint a vallásgyakorlás kiváló egészségvédő faktor." (...) „Az újságíró Szenes Márta kutatását felhasználva igyekezett sajátos módon bebizonyítani: a vallási közösség, a társas kapcsolatok védő hatása másik oldalról a tagok életének totális kontrolljával, az egyéniség teljes feladásával, mi több, az önmegtartóztatás folytán szexuális zavarokkal, retardáltsággal is jár." Valójában cikkünk szerzője nem kérdőjelezte meg az említett kutatás eredményeit. A cikk elején közli, hogy Szenes Márta Odú és kelepce című doktori disszertációjának kutatási eredményeit ismerteti. Írásában e kutatás főbb megállapításai olvashatók. Véleménye a kérdésről sehol nem jelenik meg.
2. A cikk szerint „a hírportál a továbbiakban sommás megállapításokat tesz az új vallási mozgalmak hívőivel kapcsolatban: »Megrekedtek a pszichoszexuális fejlődésben«, »gátlásokkal küzdenek«, »a kontrollfunkciók nem működnek bennük megfelelően a szexuális vágyakkal kapcsolatban«, »új identitásuk ára sok esetben az egyéniség elvesztése«, »háttérbe szorul a valós világ« és »illuzórikus vallási világ válik az egyetlen élhető térré számukra«, »az egyes szám«, »tapasztalathiány, kritika nélküli attitűd« jellemzi őket, »a világ számukra végtelenül leegyszerűsített, (...) jól meghatározott forgatókönyv alapján élnek«."
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »