Faber – szokásához és becenevéhez híven – meglehetősen pesszimistán látja a jövőt: senki sem tudja még, hogy a világ jegybankjainak lazítási őrülete és pénznyomtatása mikor és hogyan ér véget – mondta az osztrák gazdasági lapnak. Szerinte a Fed és az EKB (Európai Központi Bank) egykutya, a Bank of England szintén. Napi kapcsolatban vannak, és egy követ fújnak. „Ők mindennek a mesteri manipulátorai” – írta néhány napja a blogján. Ha ebben a körben azt mondják az EKB-nak, hogy „kövess minket”, akkor az ilyen „Draghi-típusú” vezetők – utalva némi szarkazmussal az EU jegybankelnökére – rögtön bólogatnak. Ez Faber szerint igazi veszély a befektetők számára és különösen a pénzüket aranyban tartók számára. Ha bankban van, vagy tőzsdei alapokban, az könnyen elúszhat, így legjobb megoldás a fizikai aranytömb. A legjobb országok pedig, ahol a (fizikai) aranyunkat tárolhatjuk: Dubaj, Szingapúr és Hongkong – állítja.
Faber nem egyszer lőtt bakot az előrejelzéseivel, de volt egy-két emlékezetes találata is. Ilyen volt például Japán felemelkedésének vizionálása és a 1987-es tőzsdekrach előrejelzése is. De egy-másfél éve is helyesen prognosztizálta a feltörekvő piacok megtorpanását, így most sokan isszák a szavait, látva a jüan leértékelését, a tőkepiaci indexek hanyatlását és a dollár drasztikus erősödését. (Habár az angolszász média, köztük a CNBC és Bloomberg inkább erősen árnyalni szokták a riogatásait.)
Marc Fabert most leginkább a világgazdaság növekedése – illetve annak hiánya foglalkoztatja – olvasható a Der Aktionär cikkében. Mint mondja, jövőre „a tőzsde 40 százalékkal is eshet”. A vállalatok nem tudják növelni a nyereségüket, miközben a tőzsdén jegyzett árfolyamuk még mindig nagyon magas. A jegybankok pedig nem tudnak majd elég olcsó pénzt produkálni, és ez majd a részvényárfolyamokon is érződni fog.