Schröder: nem gazdasági teljesítménye miatt szavaztak rá
Hundt azonban kitart a jóslata mellett, amelyet számos észérvvel igyekezett alátámasztani.
A reformokkal kapcsolatosan megjegyezte, o egy az egyben elfogadná a Hartz-féle bizottság indítványait, reálisnak tekinti ugyanis, hogy a pár éven belül radikálisan csökkenhet a tíz éve rendkívül magas munkanélküliségi ráta. (Ma több mint négymillió német állampolgár hiába keres munkahelyet.) Továbbá cáfolta azokat a feltételezéseket, miszerint az SPD-Zöldek újraválasztása megzavarja a gazdasági élet eddigi hangulatát. Mindazonáltal elismerte, hogy a jövore nézve meghatározó momentum, hogy a kormányzat közvetlenül a választási gyozelem után milyen szociális és munkaügyi politika irányába mozdul el. A Zöldek például az elozo ciklus utolsó éveiben jelentos pozíciókat szereztek ezeken a területeken, ezzel pedig alapvetoen jobb helyzetbe kerültek, mint Schröderék.
Így valóban lendületet kaphat a gazdaság, és "jóra fordulhat minden" – mondja Hundt –, feltéve, ha az SPD sikeresen ápolja kapcsolatát a szakszervezetekkel – más mód-szerekkel, mint Stoiber.
(Európa gazdasági motorjának számító Németország az elmúlt években igen lassú, 1-2 százalékos növekedést tudott csak produkálni.)
Hundt a gazdaság és a kormányzat közti kapcsolat javulását illetoen is bizakodó. Bár a választási küzdelem idején Schröder erosen bírálta a szakszervezeteket, mivel azok szerinte nyíltan kampányoltak Stoiberék mellett, mint a huséges "ötödik hadosztály". Illetve, hogy kizárólag a szociáldemokraták gyengítése végett szükségtelenül is csökkentették a képzési helyek számát. Hundtot azonban még ez sem zavarja. "Olyan ez, mint a futball, ott is szállnak az ütések ide-oda" – magyarázza.