A legjobb teljesítményt a gyógyszergyárak papírjai nyújtották a cseppet sem pörgős hét során, mind az Egis, mind a Richter 1 százalékot meghaladó emelkedést produkált. Az Egisnek jó hír, hogy jelentős royalty bevételeket hozhat számára, hogy finn partnere megállapodott a magyar cég hatóanyagából készülő új gyógyszer jövőbeli amerikai forgalmazásáról. Hasonló mérték? emelkedést mondhat magáénak a PKN pakettjéért az OMV-vel harcba szálló Mol részvénye is, amely azonban a héten megjelent hírek szerint a Hellenic Petroleum privatizációjában nem vesz részt.
A BorsodChem Rt. (BC) alaptőkéjének 43,2 százalékát ajánlották fel érvényesen a CE Oil vételi ajánlatára, s e papírokat a CE Oil meg is veszi, ezzel több mint 50 százalékos tulajdonosává válva a BC-nek.
Jövő évtől változnak az amerikai számviteli előírások az akvizíciókhoz kapcsolódó goodwill amortizációt illetően. A Nabi és a Graphisoft eredményében akár kétszámjegy? (százalékos) pozitív elmozdulást eredményezhet az új előírások alkalmazása a jövő évtől.
A közeljövőben újabb két papírral lesz szegényebb a Budapesti Értéktőzsde parkettje, az IBUSZ kivezetése már hivatalos, míg a Csopak esetében ez még csak erősen valószínűsíthető, mivel a cég sajátrészvény-vásárlásra kér felhatalmazást közgyűlésétől, ami a mindössze 5 százalékos közkézhányad esetén nyilván kivonuláshoz vezet.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »