A játékot 10-10 ember játssza, egy védekező és egy támadó csapat; a szerep gólonként, a védekező csapat labdaszerzésekor, illetve a ritkán előforduló szabálytalanságok esetén cserélődik. A pálya eléggé rendhagyó módon kör alakú. Az 50 yardos (kb. 45 méter) átmérőjű kör szélén négy kapu található, melyek a hagyományos focikapuhoz hasonlítanak, tetejükön pedig egy úgynevezett „korona” helyezkedik el, egy domború ív, amelyen öt darab gyűrű várja a gólokat. A gólszerzési lehetőségek tárháza nagyon széles, így nem minden gólért jár ugyanannyi pont. Számít az, hogy a játékos a pálya melyik zónájából szerzi, illetve ha a labda a korona valamelyik gyűrűjén keresztül esik a kapuba, akkor az dupla pontot ér.
A kapuk előtt egy félkör alakú terület van, az úgynevezett Goal Zone. Ezután következik az ék alakú Wedge Zone, ezt határolja a Flex Zone. A középső kört és az adott kaputól legtávolabb eső területeket összefoglaló néven Cross Zone-nak hívják. A legbelső és egyben legkisebb kört Prime Ringnek nevezik, a Pivot pedig az a pont, ahova a játékvezető lepattintja a labdát minden harmad kezdésekor.
Hogyan néz ki tehát a meccs? A játékvezető a Prime Ringben lepattintja a labdát, a két csapatból pedig 2-2 játékos a Wedge Zone-ok csúcsára helyezkedve várja, hogy elindulhasson a labdáért, és a vízilabdából átvett ráúszás elvén megpróbálja megszerezni a kezdés jogát. Amelyik csapat játékosa elkapja a labdát, az indíthatja el az első támadást, a másik csapat pedig próbálja megakadályozni a labda hálóba jutását.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »