A Science magazin augusztus 11-ei számában egy olyan újdonságról számolt be, amely ugyan rendkívül hasznos lehet az egészség - ügy területén, mégis számos etikai kérdést feszeget. Akarja-e egy beteg, hogy a legintimebb információi, egészségügyi adatai egy kis chip segítségével egy központi számítógépbe vándoroljanak, és így akár illetéktelen kezekbe jussanak? „Úgy gondoljuk, hogy ennek a találmánynak fontos koncepcionális előnye a többi hordozható elektronikával szemben, hogy szinte észrevehetetlen a viselője számára. A technológia segítségével az eszköz viselője teljesen természetes módon válik egyszerre a fizikai és a kiber világ részévé, és ez így nagyon kényelmes" - nyilatkozta Todd Coleman, az Illinois Egyetem kutatója a Science magazinnak. A kutatók szerint a bélyeg viselése sokkal kényelmesebb lesz, mint egy kórházi ágyon feküdni drótokkal és különféle orvosi műszerekkel körülfonva.
Az ultravékony bélyeg hasonló egy ideiglenes tetováláshoz. Nem kell hozzá rögzítőanyag, vízzel felragasztható, rugalmas és a bőrrel együtt mozog. Alig vékonyabb egy hajszálnál, és egy miniatűr napelemmel működik, illetve hasznosítja az elektromágneses sugárzást.
Yonggang Huang, a Northwestern University kutatója szerint „olyan puha, mint az emberi bőr". Az elektronika számos mérést végez, példáuló az idegek és az izmok aktivitását, így többek közt a szívizom működését is figyeli. Helyettesítheti az agyi aktivitást mérő MRI-berendezéseket is, mely a fejlesztők szerint nagy segítség lehet például az alvási problémákkal küzdő betegeknek, akik így akár otthonukban, természetes életkörülményeik között is monitorozhatók lesznek. Másik lehetőség az olyan izom- és idegi rendellenességben szenvedő betegek számára kínálkozik, akik nem tudnak beszélni. Az eszköz bőrön található szenzorjai a számítógéppel kommunikálva a torok mozgásait elektronikus beszéddé alakítják.