„Amikor azt hallottam tőle, hogy maradni akar, hogy kivételezettnek érzi magát, mert viselheti a Milan mezét, és hogy sokra tartja a szurkolók közelségét, barátságát, szeretetét, amit az elmúlt napokban kifejezésre juttattak, azt mondtam, halleluja, és egymás karjaiban kötöttünk ki” – nem más, mint Silvio Berlusconi olasz miniszterelnök, az AC Milan tulajdonos-elnöke reagált ilyen hamisítatlan olasz stílusban Kaká döntésére, miszerint a milánói klubnál marad. Az állami televízióban hétfő este tett bejelentésében Berlusconi hozzátette: megadták Kakának a döntés lehetőségét, hiszen megértik, ha egy fiatalember egész életére be akarja biztosítani anyagi helyzetét, és éppen ezért örömmel vették tudomásul, hogy mégsem távozik. „Úgy marad nálunk – tette még hozzá –, hogy egy pennyt sem kért cserébe. Most mit mondjak? Az összes kalapomat megemelem ez előtt a csodálatos ember előtt!”
Átigazolása esetén a brazil klasszis valóban rekordgázsit, nem kevesebb mint heti 500 ezer fontot (155 millió forint) kapott volna a Manchester Citynél, mivel Manszur Bin Zajed al-Najhan sejk semmi pénzt nem sajnál, hogy kirakatcsapatot építsen a jelenleg a kiesőhelyek közelében állomásozó együttesből. Ezzel Kaká lett volna a világ legjobban fizetett labdarúgója. Csak viszonyításképpen: kilátásba helyezett heti apanázsa huszonkétszerese a brit éves (!) átlagkeresetnek. Persze nem járt volna rosszul a Milan sem: 108 millió fontot kaszálhattak volna az ügyleten, és mivel állítólag a klub anyagi gondokkal küzd, Berlusconi elnöknek vélhetően csak az egyik szeme sírt volna. A felkínált átigazolási összeg több mint kétszerese az eddigi rekordnak: Zidane 2001-ben 46 millió font ellenében távozott a Juventustól a Real Madridhoz.
A Manchester City múlt heti bejelentkezése után valóban úgy tűnt, hogy az olaszok nem tudnak ellenállni az összegnek, megadták az engedélyt a tárgyalások megkezdésére, a hétvégi Fiorentina elleni bajnoki után pedig a csapattársak látványosan elbúcsúztak Kakától. Több bulvárlapban is tényként jelent meg a hír, hogy az üzlet már meg is köttetett. Ugyanakkor a tárgyalások csak hétfőn „élesedtek be”, többek között az angol klub ügyvezetője, Gary Cook, Berlusconi, valamint Bosco Leite, Kaká édesapja közreműködésével, aki fia távozása mellett érvelt. A végső szót maga a játékos mondta ki, aki állítólag még azelőtt utasított vissza mindent, hogy az angolok ajánlatát személyesen meghallgatta volna. Ezt később a manchesteriek sérelmezték is, mondván: az olasz klub vezetői nem engedték, hogy közvetlenül tárgyaljanak Kakával. A milánói játékmesternek egyébként jó oka volt rá, hogy kétszer is meggondolja döntését. Nem véletlenül beszélt arról korábban, hogy biztosítékokat kérne a Citytől arra, hogy a tulajdonos tovább folytatja a csapat megerősítését. Szóba került Mark Hughes vezetőedző személye is, akivel kapcsolatban nemcsak a brazil középpályás volt bizalmatlan, hanem a hírek szerint jelenlegi játékosai sem rajonganak érte. (Érdekes momentum, hogy a City tavalyi „szerzeménye”, a szintén brazil csillag, Robinho engedély nélkül távozott a csapat tenerifei edzőtáborából – állítólag azért, mert felháborodott, hogy a klubvezetők ígérete ellenére Kaká mégsem lesz csapattársa.)
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »