Radulovics Bojana a válogatott egyik erőssége. Góljai aranyat érhetnek Fotó: Reuters
Ez pedig nem elhanyagolható tényező, gondoljunk csak a sydneyi olimpia döntőjére, ahol dánokkal szemben hatgólos előnyt engedtünk ki a kezünkből. Vagy eszünkbe juthat a tavalyi horvátországi vb fináléja, amikor hét perccel a vége előtt hét góllal vezettünk, ám megmagyarázhatatlan és drámai módon mégis sikerült a franciákat világbajnokká tennünk.
Méltán tölthetett el tehát bennünket elégedettség a-miatt, hogy a csoportmérkőzések során a – meglehet, erősen átalakult – francia válogatottat kilenc gól különbséggel ütötték ki a lányok. Szintén felűlmúltuk az osztrákokat és a fehéroroszokat is, úgyhogy csoportelsőként jutottunk a középdöntőbe. Itt a németek ellen megmutathattuk, hogy "fejben" miként sikerült a felkészülés: az első félidőben hét gól is volt a hátrányunk, de a második játékrészben jött Radulovics, ragyogóan védett Pálinger – és Ekke Hoffmannak, a németek szövetségi kapitányának az egygólos vereség után nem maradt más tiszte, mint a bírók elfogultságán háborogni. A románokkal szemben a második félidőben sikerült az, ami a németek ellen az elsőben: elfelejtettünk kijönni a pályára. A félidei négygólos előnyt azonban a végére annak ellenére is sikerült hatra növelni, hogy volt olyan szakasza a mérkőzésnek, amikor emberelőnyben kaptunk három gólt egymás után
Joggal csatlakozhatunk Cornel Otelea román kapitányhoz, aki az összecsapás után így nyilatkozott: "Gratulálok a magyaroknak a győzelemhez, kívánom, hogy minél tovább jussanak az aranyéremhez vezető úton." "A lányok eddigi teljesítményéből is látszik, jó döntés volt, hogy Kiss Szilárd lett a szövetségi kapitány. Saját csapatára, a Dunaferre építette a keretét, így a rövid felkészülési idő ellenére is sikerült kiválóan elsajátítani a tervezett taktikai elemeket" – értékelte a válogatott lapzártánkig lejátszott mérkőzéseit megkeresésünkre Zsiga Gyula mesteredző, aki korábban éppen a dunaújvárosi gárdával nyert Bajnokok Ligáját. A neves tréner szerint az eredményekhez az is kellett, hogy a csereként szerephez jutó játékosok, mint Görbicz Anita, Siti Eszter, Tóth Tímea újból és újból meghálálták a bizalmat, valamint hogy Pálinger kiválóan védett. "Figyelembe kell ugyanakkor venni, hogy eddig elkerültük az igazán kemény ellenfeleket, például a norvégokat vagy az oroszokat. Velük az eddigieknél nehezebb dolgunk lehet az elődöntőben, vagy akár a döntőben is. A védekezésre való visszarendeződésnél különösen figyelni kell majd, hiszen egy gyors csapat könynyen leindíthat bennünket, ha nem figyelünk" – óvott az elbizakodottságtól Zsiga Gyula. Úgy látja, az egy-egy mérkőzésen belül is megmutatkozó szélsőséges – kiváló, illetve borzasztó – teljesítmény helyett jó lenne, ha egy stabil átlagot tudna produkálni a csapat, amely továbbra sem találta meg saját, igazi vezéregyéniségét. A lányok mentális felkészültségével kapcsolatban a mesteredző hangsúlyozta, hogy a hazai pálya – nem-csak a néha kissé valóban elfogult játékvezetők, hanem a közönség miatt is – óriási segítséget jelent, és átlendítheti válogatottunkat az esetleges hullámvölgyeken.