A dél-koreai parlament képviselőinek többsége a múlt pénteki szavazáson támogatta a korrupciós botrányba keveredő Pak Gun Hje leváltására irányuló eljárást megindító javaslatot, átmenetileg felfüggesztve hivatalából az elnököt. Az államfői cím birtokosa azonban továbbra is Pak, aki egészen addig jogosult a Kék Házban, azaz a szöuli elnöki palotában maradni, amíg az alkotmánybíróság 180 napon belül nem dönt sorsáról.
Az ellenzék azért követeli Pak távozását, mert kiderült, hogy barátnője és bizalmasa, a halottidézésben és befolyással való üzérkedésben egyaránt utazó Csoj Szun Szil személyi és kormányzati döntésekbe is beleszólt, holott semmilyen hivatalos tisztsége nem volt soha. Az ügyészség szerint a kormány állítólag nyomást gyakorolt több tucat dél-koreai nagyvállalatra, hogy több tízmillió dollárt adományozzanak két alapítványnak, amelyek Csoj ellenőrzése alatt állnak.
Pak október vége óta háromszor kért nyilvánosan bocsánatot a botrány miatt, de a kedélyek ettől még nem akartak lecsillapodni, és hetek óta százezrek demonstrálnak az elnök ellen.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »