A megbeszélés elsődleges célja a Izrael részéről azoknak a folyamatoknak a megnevezése volt, amelyek semmiképpen sem elfogadhatóak Jeruzsálem számára: egyrészt a zsidó állam nem tartja megengedhetőnek, hogy megmaradjon az Aszad-rezsim egy növekvő iráni befolyás mellett, leginkább a Golán-fennsík térségében, miközben egyre nagyobb mértékű a Hezbollah felfegyverzése. Másrészt az izraeli miniszterelnök tájékozódni igyekezett Oroszország terveiről az Iszlám Állam elleni fellépés ügyében, ami ugyan teljes mértékben egyezik a zsidó állam érdekeivel, ugyanakkor a nagy mennyiségű orosz fegyver jelenléte aggodalommal tölti el az izraeli vezetést. Harmadrészt pedig Netanjahu kifejezte, hogy az orosz katonai jelenlét semmiféleképpen nem akadályozhatja Izraelnek a radikális iszlamista csoportokkal szembeni fellépését Szíriában: Izrael fenntartja magának a jogot, hogy beavatkozzon az iszlamista csoportok felfegyverzésének megakadályozása érdekében, többek között Dél-Libanon területén.
Az izraeli vezérkari főnök Moszkvában tett látogatása, valamint a hírszerzés vezetőinek jelenléte a találkozón túlmutat egy diplomáciai látogatás jelentőségén: a másik fél is köteles ebben az esetben hasonló rangú katonai vezetőkkel megjelenni, és megbeszélésüknek fontos stratégiai vonatkozásai kell, hogy legyenek. Egyes izraeli katonai szakértők szerint a delegáció nem is távozott „üres kézzel”. Izrael az év elején publikálta új katonai doktrínáját, amely szerint az elsődleges ellenség a palesztin területeket 2007 óta uraló Hamasz, illetve a dél-libanoni térségben tevékenykedő Hezbollah, amely Szíria és Irán támogatásával mára mintegy húszezer fős jól felszerelt hadsereggé vált, és mintegy negyvenezer rakétával rendelkezik, amelyek képesek Izrael bármely pontját elérni.
Feltételezhetően ez a fenyegetés a legfőbb oka annak, hogy az izraeli miniszterelnök a hivatalos látogatásra a vezérkari főnök, Gadi Eizenkot társaságában érkezett. A háromórás megbeszélésen az izraeliek felvázolták azokat a vörös vonalakat, melyek átlépését feltétlenül elkerülendőnek tekintik, és semmilyen körülmények között nem engedik meg sem a Hezbollah, sem Irán, sem Aszad, de még az orosz katonák számára sem: ezek pedig a modern fegyverszállítmányok érkezése Izrael érdekeinek sérelmére, vegyi és biológiai fegyverek bevetése, továbbá az izraeli erők nemzetközi terrorizmussal szembeni harcának bármilyen módon történő korlátozása. Netanjahu elmondása szerint a látogatás nem jelenti azt, hogy Izrael a továbbiakban ne számítana az Egyesült Államokra biztonságának garantálásában, ugyanakkor a Haaretz című izraeli lap szerint az Obama-adminisztrációval meggyengült kapcsolat miatt a zsidó állam nem támaszkodhat a korábbi mértékben tengerentúli partnereire.