Egy kiszivárgott hangfelvétel nyomán Ehud Barak korábbi miniszterelnök, majd védelmi miniszter az izraeli kettes tévécsatornának adott hétvégi interjú során bevallotta: tárcavezetői tevékenysége alatt ő és Benjamin Netanjahu miniszterelnök háromszor, 2010-ben, 2011-ben és 2012-ben is kezdeményezte, hogy támadást indítsanak Irán nukleáris létesítményei ellen. Első ízben Gabi Askenázi vezérkari főnök hálóján akadt fenn az ötlet, aki úgy ítélte meg, hogy nem állnak rendelkezésre a megfelelő műveleti képességek. Egy évvel később Askenázi utódja, Benny Gantz az ilyenfajta beavatkozás kockázataira hivatkozott. Ez szemmel láthatólag meggyőzőnek bizonyult, ugyanis Móse Jaalon, a stratégiai ügyek akkori minisztere és Juvál Steinitz korábbi pénzügyminiszter a biztonsági kabinetben meggátolták a támadás megindítását.
A 2012-ben adódott lehetőséget a folyamatos elnapolások, illetve az tette vitatottá, hogy Izrael és az Egyesült Államok éppen ekkor tartottak nagyszabású közös hadgyakorlatot, Washington pedig még a látszatát is kerülni szerette volna annak, hogy közvetlenül köze legyen az esetleges támadáshoz – vázolta fel Ehud Barak. Netanjahu ez idáig nem reagált a volt védelmi miniszter nyilatkozatára.
John Kerry amerikai külügyminiszter szerint „óriási hiba” volna Izrael részéről egyoldalú támadást indítani Irán ellen, ami nem maradna következmények nélkül. Kerry mind a konkrét katonai beavatkozás, mind a kibertámadás ötletét „hatalmas tévedésnek” bélyegezte. Szerinte a július 14-én megkötött megállapodásnál nem áll kedvezőbb lehetőség a rendelkezésükre, és még mindig jobb, hogy a nemzetközi ellenőrök bemehetnek a létesítménybe, mintha minden rálátást elveszítenének a már meglévő iráni kapacitások fölött.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »