Moamer al-Kadhafi líbiai vezér múlt héten több olasz sajtóorgánumban is megjelent interjújában kifogásolta, hogy a nemzetközi közösség elmulasztotta kézzelfogható tettekkel is "megjutalmazni" őt azért, hogy felhagyott a tömegpusztító fegyverek gyártására irányuló programjával. Az Egyesült Államok, Európa és Japán ugyan "nyájas szavakkal" fejezték ki hálájukat azért, amiért megszűnt annak veszélye, hogy az észak-afrikai ország tömegpusztító fegyverekhez jut, "de semmi több nem történt". Ezeknek az országoknak "meg kellett volna jutalmazniuk Líbiát" – véli a tábornok. Úgy ítéli, hogy ez a mulasztás nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy Irán és Észak-Korea nem hajlandók feladni saját atomprogramjukat, ugyanis Líbia a döntés meghozatala előtt egyeztetett ezekkel az országokkal, akik most kíváncsian várják, hogy mit fog kapni ezért cserébe az észak-afrikai ország. Azonban a jutalom elmaradása csalódást okozhat számukra, és így semmi nem fogja őket arra ösztönözni, hogy kövessék a példáját. Arra a kérdésre, hogy milyen jutalomra számított, rejtélyes módon válaszolt: "az atomenergia polgári célú felhasználására, ha már egyszer úgy döntöttünk, hogy a katonai célokat feladjuk".
Kadhafi kifejtette továbbá, hogy örül George W. Bush amerikai elnök újraválasztásának (még akkor is, ha nem ért egyet annak iraki politikájával), mivel vele tárgyalta meg a tömegpusztító fegyverek gyártására irányuló program feladását. Sőt úgy véli, hogy a tárgyalások sikere jelentős mértékben hozzájárultak az amerikai elnök választási győzelméhez. "Tudjuk, hogy ez a visszalépés 50 százalékban járult hozzá az elnök választási kampányához" – véli a líbiai vezér. Ezért is várná el az Egyesült Államoktól, hogy az akkor tett ígéretét most váltsa is valóra.
Kadhafi elítéli az iszlám terrorizmust, mellyel szemben a jövőben határozottabban kívánja felvenni a harcot országa védelme érdekében, melyet "igaz iszlám mintaállamnak" tart. A tábornok úgy véli, hogy az iszlám terrorizmus mindaddig létezni fog, amíg a teokratikus iszlám rendszerek annak helyet adnak. Szerinte a terrorizmus nem egyenlő bin Ladennel, ez utóbbit csak szimbólumnak tartja, mivel a terrorizmusnak ennél mélyebb gyökerei vannak. "Ha nem tépjük ki ezeket a gyökereket, mindig lesznek bin Ladenjeink" – tette hozzá. Ezzel kapcsolatban kifejtette, hogy szerinte Törökország uniós csatlakozása az iszlám szélsőségesek számára fog igazán hasznot hozni, mivel azok "trójai falóként" használnák Törökországot Ankara uniós csatlakozását követően.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »