- Éppen ez mutatja a kommunikáció hatalmát: én ugyan sohasem mondtam a tőlem idézett mondatot, mégis levakarhatatlanul rám ragadt. Az eredeti állítás úgy hangzott, hogy ugyanazok az eszközök állnak rendelkezésünkre egy politikus eladásához, mint egy mosópor értékesítéséhez. Úgy is mondhatnám: ugyanazzal a szikével műtünk szemet, mint amivel vakbelet.
A kommunikáció hatalma óriási. De mégsem lehet mindent eladni marketinggel, ez nem is cél. A stratégiai marketing inkább részt vesz a dolgok létrehozásában, és a sikere legalább annyiban függ a tartalomtól, mint a formától. Nem arról van szó, hogy a politikus kitalál valamit, én meg majd kommunikálom. Ezt maximum szóvivői munkának lehet nevezni. Meg kell határozni az irányt, amerre menni szeretnénk, és az egész kommunikációt ennek kell alárendelni, minden csatornán ugyanazt kell mondani. De nem lehet akárhonnan, akárhová menni, nem mindegy, hogy milyen a tartalom. Ha pedig még egyértelmű irány sincs, vagy állandóan változik, akkor végképp használhatatlanná válik ez a nagyhatású eszköz.
Mitől, hogyan működtek az olyan kifejezések, szlogenek, mint a „polgár" vagy az „álmok álmodói", amelyeket a Fidesz számára talált ki?
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »