A fenti üzenetet egy hazai falusi kisiskola több alsó tagozatos diákjának is elküldte a Facebookon a Momo névre hallgató csirkelábú szörny. Az üzenet kapcsán a gyerekek elmondták: nagyon megrémültek, mert azt hitték, egy valódi, ijesztő külsejű ember írt rájuk. Egyikük aznap éjjel úgy aludt, hogy kést tett a párnája alá, hogy azzal védje meg magát, ha Momo tényleg felbukkanna.
A történet nem egyedi: Momo a WhatsAppon és a legnépszerűbb közösségi oldalon világszerte ijesztgeti a gyerekeket, állítólag Argentínában, és már Magyarországon is öngyilkosságba kergetett egy-egy fiatalt. A szörny horrorüzenetekkel zaklatja a kiszemelt áldozatokat, rémisztő hangokat, képeket, videókat vagy éppen a saját eszközükről lopott fényképet küld el nekik. Ezenkívül gyakran fenyegetések terhe mellett különféle feladatokkal bízza meg a rémült gyerekeket, például, hogy küldjék tovább az üzenetet, vagy akár csonkítsák meg magukat, illetve legyenek öngyilkosok.
Azt nem tudni, hogy ki vagy mi állhat az eredeti szörnyprofil mögött, az viszont biztosnak tűnik, hogy újabb és újabb zaklatók bújnak ebbe a szerepbe, hiszen Momo számos különböző nyelvterületen megjelent.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »