„A széria pont ott tud újat mutatni, ahol igazán kell: félredobja az amcsi tinisorozatokra oly jellemző, sokszor elcsépelt erkölcsi tanulságokat, a sok szépfiút és bombanőt, a drogellenességet és a cenzúrát. Pontosan olyan vad és friss, mint azok a fiatalok, akiket bemutat" - foglalja össze egy magyar rajongó a sorozatról készült recenziójában, hogy a tinédzserek számára miért olyan vonzó a Skins. Szerinte az „önpusztító", „hanyag", „problémás", de egyúttal mégis „szimpatikus" és „egyéniséggel" bíró fiatalok életének bemutatásával a széria ötletgazdái „új életet leheltek egy halottnak és színvonaltalannak ítélt műfajba". Annyi bizonyos, hogy az E4 brit csatorna számára készített, de hamar Európa-szerte ismertté és népszerűvé vált produkcióban az alkotók ráéreztek arra, hogy mivel lehet odaszegezni a mai tinédzsereket a képernyő elé. A Skins megdöbbentően naturalisztikus módon beszéli el a főhősök szexuális szokásait, drogokhoz és alkoholhoz fűződő kapcsolatát, valamint „partikultúráját". Sokatmondó, hogy a sorozat címe, vagyis a Skins az angol szlengben a marihuánás cigarettához használt cigipapírokat jelenti.
„Azért vannak rákattanva a tinik, mert tabuk nélkül mutatja be az éle-tüket" - mondja a sorozat hazai rajongói oldalának főszerkesztője, Somi Krisztián. A 21 éves fiatalember élete egyik legnagyobb bulijának nevezte a tavaly nyáron rendezett budapesti Skins Partyt, ahol a sztárvendég a sorozat egyik szereplője volt. Krisztián egyik munkatársa többek között ezt írta tapasztalatairól: „Mindeközben én látszólag kimaradok a vad buliból, ahol vodkával és szódával locsolják az őrjöngő tömeget, itt-ott néhány lány buliból összesmárol, akadnak persze párok is, ismerős arcok felbukkannak a tömegben, megállíthatatlan jókedvvel táncolnak a Skins főcímdalára." A bulit egyébként az a Kecskés Tamás bonyolította le, aki a tragédiába fulladt West Balkán-partyt is szervezte. (Ezer forintos belépő a halálba, Hetek, 2011. január 21.)
Somi Krisztián nem gondolja, hogy a Skins nézőközönségére - akik jellemzően tinédzserek - káros lehet a látott tartalom. „A tinik e nélkül is tudják, milyen a világ, és ha nem lenne a sorozat, akkor is ilyen életvitelt folytatnának. Aki nem akar inni és drogozni, az nem teszi, aki ki akarja próbálni, az megteszi" - vélekedik. Valójában azonban nemcsak azok isznak vagy drogoznak, akik akarnak, hanem azok is, akik a kortársaiktól látott minta alapján ezt gondolják „trendinek", és semmiképpen nem szeretnének kilógni a sorból. „A Skins Partyhoz hasonló bulikban a résztvevők jelentős része 18 év alatti, és nehéz köztük olyat találni, aki nincs berúgva vagy betépve. A saját tapasztalataim alapján azt gondolom, hogy nem mindegyikük élvezi ezt, de a csordaszellem nagy úr: valahogy megindul egy hullám, egy adott stílus lesz a divat. Ha nem állsz be a sorba, kirekesztettként fognak rád nézni, és ezt senki sem akarja" - magyarázta egy 21 éves egyetemista, aki saját bevallása szerint már kinőtt a hasonló életvitelből.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »