Az Egyesült Államokban úgy tartják, hogy mindenki tudja, mit csinált 1963. november 22-én, amikor bejelentették Kennedy elnök halálhírét. A végzetes nap óta megszámlálhatatlanul sok írás, film és könyv jelent meg a dallasi eseményekről. Annyian elemezték a tragédia minden egyes percét, sőt másodpercét, hogy úgy tűnik, mintha napok vagy hetek teltek volna el attól kezdve, hogy az elnöki különgép leszállt a dallasi repülőtéren, addig, hogy Kennedy holttestével a repülő visszaindult volna Washingtonba. Pedig összesen 159 perc telt el a két esemény között, de ez a két és fél óra mélyen megváltoztatta Amerikát.
Nem sokkal az évforduló előtt jelent meg az egyik legnépszerűbb amerikai rádiós műsorvezető, Bill O’Reilly könyve Kennedy meggyilkolásáról. A HVG Kiadó jóvoltából magyarul is olvasható könyv párhuzamosan végigkíséri a két főszereplő, Lee Harvey Oswald és J. F. Kennedy utolsó három évét.
A két férfi sohasem találkozott egymással. A kapcsolat közöttük az a három lövedék, amit Oswald Dallasban, az Elm utcai tankönyvraktár harmadik emeletéről kilőtt az elnökre. A merénylő híres akart lenni, de nem gyűlölte Kennedyt.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »