Tragikus halálával Michael Jackson olyan sztárok nevei mellé iratkozott fel, mint Elvis Presley, Jim Morrison, Janis Joplin, Jimi Hendrix. Van közös elem ezekben a tragédiákban?
- A konkrét halálesetek között vannak hasonló történetek, de ami mindegyikükre jellemző, hogy a haláluk nagyon nagy üzlet volt. A médiavezérelt tömegkultúra paradoxona, hogy az ilyen korszakos sztárok mint Presley, Jackson - akiknek neve olykor igazi szuperbrand, és ismertségük a Coca-Cola ismertségéhez mérhető - nemcsak életükben, hanem halálukban is kiválóan áruba bocsáthatók. Persze utóbbi esetben maga a művész ebből már nem profitál, csak a rokonok és az a közepes iparvállalatnak megfelelő, a sikert dollármilliárdokban mérő gépezet, amely mögötte áll.
Jackson esetében a nagy visszatérést szervező - a világkörüli turnéért legalább 400 millió dolláros gázsit ígérő - cég vezetői, úgy tűnik, reális lehetőségként számoltak azzal, hogy rosszra fordulhatnak a dolgok. Nem véletlenül adták mellé saját orvosukat, hiszen a „király" tizenkét éve nem turnézott, ötven éves volt - és ötven kiló. Ugyanakkor a halála nem okozott nagy „drámát", mert most DVD-filmet készítenek a próbáin készült felvételekből, a testvéreket akarják rávenni, hogy szerepeljenek helyette a megaemlékkoncerten, mert a befektetésnek meg kell térülnie. The Show Must Go On - vagyis a show-nak a főszereplő nélkül is folytatódnia kell.
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »