Igaz, hogy a kisgyerekeknek „csak” tejfogaik vannak, de az egész életen át tartó sikeres szájápolás már ezekben a kezdeti években gyökerezik. Számukra egyre több gyerekbarát megoldás születik, többek között a már néhány hónapos kortól használható, elsőre játéknak tűnő szilikon-fogkefék, amit már szinte önállóan is tudnak használni. Ez és az ehhez hasonló megoldások azért is fontosak, mert a gyerekkorban elsajátított habitusok a legtartósabbak, és ezt a szokást érdemes megtartani idősebb korban is.
Felnőttként pedig nagyon érdemes odafigyelni a fogaink ápolására, ha nem akarunk heteken, hónapokon, sőt akár éveken átívelő problémákkal küszködni. A legismertebb technika a fogmosás, de sajnos még mindig sokan nem tudják, hogyan is tehetjük ezt hatékonyan.
Először is, válasszunk minél vékonyabb, sűrűbb és lehetőleg puha sörtéjű fogkefét! Kontraproduktív lenne, ha egy olyan eszközzel okoznánk kellemetlenséget, ami pont azért lett kitalálva, hogy ezek ne történjenek meg. Ami a fogkrémet illeti, elég egy borsószemnyi mennyiség, nem kell az egész kefét beborítania. Átlagosan ajánlott a napi kétszeri fogmosás, viszont a reggeli nem olyan fontos, mint az esti, hiszen egy éjjel hosszú idő, nem érdemes meghagyni a lehetőséget a kártékony baktériumoknak! E mellett hasznos lehet antibakteriális szájvizet, fogselymet használni naponta egyszer, ha biztosra akarunk menni a makacs maradékok és a baktériumok terén.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »