Ha csak látványelemként szeretnénk egyet a nappaliban elhelyezni, akkor 30-40 ezer forintos összegtől beszerezhető az elektromos változata, igaz, ekkor hamis farönkök lángolásának a szimulációjával kell beérni, ám ha igazi lángokat szeretnénk, és fűtésre is vagy akár melegvíz-ellátásra is használnánk a kandallót, akkor igényektől függően félmillió forintba, luxuskivitel esetén pedig akár milliókba is kerülhet a tűz ropogásának élménye.
A filmekből jól ismert, nyílt égésterű kandallókat (működésükhöz a levegőt a helyiségből veszik) a szakemberek nem nagyon ajánlják alacsony hatásfokuk miatt. Hátrányuk még, hogy a parázs a lakótérbe kipattanhat, ami jelentős károkat okozhat a padlóban, berendezési tárgyakban, tehát folyamatos fűtésre nem a legelőnyösebb választás. Ha otthonunkba tervezzük, és fűteni is szeretnénk vele, akkor magasabb teljesítményű, zárt tűzterű kandallót (működéséhez a levegőt egy csövön keresztül veszi) érdemes választani. Ám ha semmiképpen nem szeretnénk lemondani az élő tűz látványáról, célszerű az úgynevezett liftes ajtóval felszerelt kivitelt választani, ami kiválóan elősegíti, hogy mind a biztonság, mind az esztétikum megvalósuljon.
Az elmúlt években több technikai újdonság is megjelent a kandallóiparban, ennek egyik gyümölcse a vízteres kandalló, amely a fatüzelésű kandalló és a kazán előnyeit egyesíti. A tűzteret (ahol a tűz ég) víztartály veszi körül, az abban levő vizet pedig a lángok felmelegítik, így különböző kiegészítőkkel felszerelve a kazán szerepét átveheti, biztosítva ezzel a fűtés mellett a háztartás melegvíz-szükségletét is.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »