Mi késztet egyetemi oktatókat, gyógyszerészeket és orvosokat arra, hogy kilépjenek az internetre, és leleplezzenek egészségügyi tévhiteket, rémhíreket, hazugságokat? Ekkora lenne a sötétség?
- A blog írása egyfajta társadalmi felelősségvállalás részünkről, mivel úgy vélem, kutatóként és oktatóként feladatunk, hogy tudásunkat azokkal is megosszuk, akik nem ülnek hallgatóként az egyetem padjaiban. Az ismeretterjesztés talán még nehezebb is, mint egy tudományos előadás megtartása, mivel közérthető nyelven kell írni olyan témákról, amelyek tárgyalása sokak számára nehezen elképzelhető szakkifejezések nélkül. A blog írói, Ipolyi-Topál Gitta háziorvos, a jobbulast.com írója, valamint Orbán-Gyapai Orsolya és Ványolós Attila egyetemi kollégáim, ezt velem együtt fontosnak tartják. Emellett nagyon sok olyan ismétlődő kérdést kapunk e-mailben gyógyszerekkel, étrend-kiegészítőkkel vagy „csodás" gyógymódokkal kapcsolatban, amelyek megválaszolására talán egy nyilvános fórum a legalkalmasabb. Egyébként véleményem szerint nem a „sötétség" a nagy, hanem inkább a köd, és a ködösítés mögött általában üzleti megfontolás van.
Az emberek nagy többsége mára már az internetről tudakozódik a betegségével kapcsolatban. Ott viszont egymásnak ellentmondó információk keringenek. Az Önök blogja azonban tudományos igényességgel, de mégis érthető módon ad választ visszás kérdésekre. Milyen a fogadtatása?
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »