Az október 7-t követő globális antiszemitizmus-hullámnál, mely zsidókat érintő bojkottokkal, zaklatással, sok esetben fizikai támadásokkal és gyilkosságokkal is járt, számos szakértő figyelmeztetett: ami a zsidóknál kezdődött, nem áll meg a zsidóknál: könnyen kerülhetnek célkeresztbe azok a szókimondó keresztények, keresztény közösségek és szervezetek is, melyek a Biblia és a tények alapján támogatják Izrael létjogosultságát és önvédelmi jogát az ellene folyó hétfrontos háborúban. Izrael globális démonizálásával, vérszomjas népirtó rezsimként való beállításával hergelték és hergelik máig a főáramú média és a politika Hamász-propagandát szajkózó képviselői a közvéleményt, mely az Izraelre irányuló népirtó szlogeneket skandálva veri a mellét a nyugati nagyvárosok utcáin vonulva, „megdicsőülve”, hamis erkölcsi piedesztálra emelkedve.
Erre a veszélyes hullámra ült fel Francesca Albanese, az ENSZ „megszállt palesztin területekkel” foglalkozó különmegbízottja is, mikor július elején 48 vállalatot tömörítő feketelistát írt azokról a vállalatokról, melyek támogatják Izraelt „a palesztinok kitelepítésében” és az állítólagos „gázai népirtó háborújában”, a „nemzetközi jog megsértésével”. A listára számos amerikai nagyvállalat, köztük a Microsoft, a Google anyavállalata, az Alphabet Inc. és az Amazon is felkerült.
Néhány hónappal korábban az Izrael-ellenességéről és Hamász-narratívák támogatásáról hírhedt különmegbízott több keresztény cionista csoportot is célba vett a zsidó állam támogatásáért. A szervezeteknek címzett leveleiben háborús és emberiességellenes bűnökben való részvétellel, az emberi jogok súlyos megsértésével és a palesztin önmeghatározási jog tagadásához való hozzájárulással vádolta meg őket. Az érintett szervezetekkel kapcsolatos vádjainak az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa előtt is hangot adott. Albanese levelek tucatjait küldte Izraellel üzletelő bankoknak, nyugdíjalapoknak és techcégeknek is. Az, hogy közéjük felvett több keresztény cionista szervezetet is, Eugene Kontorovich, a jeruzsálemi Kohelet Intézet vezetője szerint egyértelműen azt jelzi, hogy az ENSZ kifejezetten az evangéliumi keresztények és a zsidó állam közötti kapcsolatát vette célba.
Pünkösd után: a karizmák titkai
Hogyan alakult a Szentlélek ajándékainak megítélése az elmúlt 2 ezer évben »
Átmenvén a siralom völgyén
Trianon túlélése és ami ebből következik »
Sávuot: a törvényadás ünnepének eredete
Az Ószövetség egyik legjelentősebb nemzeti és vallási ünnepe volt – de az Újszövetség egyik meghatározó eseménye is ezen az ünnepen történt »