Az Open Doors globális keresztényüldözést monitorozó szervezet a napokban tette közzé 2025-ös feketelistáját arról az ötven országról, ahol ma a legnehezebb kereszténynek lenni. Adataik szerint immár 380 millió keresztény él fenyegetettségben világszerte, csupán azért, mert követi Jézus Krisztust. Számuk 15 millióval nőtt a tavalyi évhez képest.
A lista élén továbbra is Észak-Korea áll, amelyet Szomália és Jemen követ. A 15. helyen Kína áll, ahol a mesterséges intelligenciát egyre gyakrabban alkalmazzák a hívők üldözésére, olyan módon, ahogyan az a korábbi években nem volt lehetséges. Az arcfelismerést a Kínai Kommunista Párt a vallási összejöveteleken részt vevők megfigyelésére használja, az ennek ellenálló gyülekezetekben pedig razziákat tartanak és bezárják azokat. Az Open Doors jelentése szerint Kína ezeket az ellenőrzési rendszereket más országokba is exportálja, többek között Iránba, amely a lista 9. helyét foglalja el.
Kína szomszédja, Kirgizisztán 2013 óta először került be az 50 legveszélyesebb ország közé. Jelenleg a 47. helyen áll. Az egyház elleni erőszak erőteljesen megnőtt, számos bejegyzett templomot és keresztény intézményt bezárásra kényszerítettek, és az élet szinte minden területén nőtt a keresztényekre nehezedő nyomás. A kirgizisztáni Baptista Unió arról számolt be, hogy az elmúlt év során többször is kövekkel dobálták meg a helyi lakosok egy keresztény szervezet irodáját Karakulban, megpróbálva elűzni őket az ingatlanból. Márciusban a Vallási Ügyek Állami Bizottságának fegyveres képviselői rajtaütöttek egy katolikus templomon, és az épületbe kényszerítették a hívőket. A híveket addig tartották ott, amíg két apáca alá nem írt egy nyilatkozatot, amelyben beismerték „illegális missziós tevékenységüket” és „ideológiájuk terjesztését”.