Az idei év elején elkészült Open Doors-jelentéshez 150 országban tanulmányozták a keresztények helyzetét egy 100-as skálán. Az elemzés egy komplex szempontrendszer alapján történt, az alábbi szempontok figyelembevételével: magánélet, család, társadalomban, egyházban való tevékenység, lelkiismereti és vallásszabadság. A 100-as érték jelzi az üldözés maximális értékét; 41 pont fölött egy ország bekerül az „erős” üldöztetés kategóriájába.
Az Open Doors által működtetett hálózat megalakulása óta olyan elképesztő helyeken nyújt segítséget, mint pl. Észak-Korea, Afganisztán, vagy akár háborús területeken, legyen az Észak-Szíria vagy Jemen. Szíriában és Irakban támogatják a menekültek visszatérését, és sok menekült családot is a szomszédos országokban: Libanonban, Törökországban, Jordániában (ahol a kisebbségi lét miatt erőteljes hátrányos megkülönböztetés tapasztalható). Törökországban az Iránból odamenekült keresztényeket is támogatják.
Idén valamelyest feljebb kerültek a listán az öböl menti országok, elsősorban Szaúd-Arábia és Katar, ami azzal függ össze, hogy a koronavírus-válság alatt sok külföldi (keresztény) vendégmunkás elveszítette a megélhetését, és teljesen magukra hagyták őket. Ehhez az is hozzájárul, hogy Katar (bár a válság kitöréséig gyakorlatilag engedte keresztény összejövetelek megtartását a keresztény vendégmunkások között) mostanra szigorúan betiltott minden keresztény összejövetelt. A korlátozások megszűntek, de nem lehet visszakerülni az előzőleg megtűrt, félig illegális helyzetbe. (Az idei labdarúgó-világbajnokság katari építkezésein állítólag 6500 vendégmunkás veszítette már életét.)
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »