Valakinek elege lett a Facebook 60 ezres alkalmazotti gárdájában, és úgy döntött, kiteregeti a szennyest a Wall Street Journal segítségével. A bejelentői védelmet kért személy az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) és Kongresszusának is eljuttatta a kompromittáló dokumentumokat (jelentéseket, alkalmazottak online kommunikációit, a felsőbb vezetésnek szánt prezentációk vázlatait).
Minden korábbinál valósabb képet kapunk belőlük arra vonatkozóan, hogy milyen mértékben van tisztában a Facebook vezetése a szolgáltatásai problémáival, és ezeknek az emberi életekre gyakorolt komoly hatásával. A cég a nyilvánosság előtt – például kongresszusi meghallgatások során – ugyanis általában félrevezető válaszokkal vagy féligazságokkal leplezi tényleges helyzetismeretét. Többeknek egyből beugrott a párhuzam a nagy dohányvállalatokkal, melyek annak idején eltitkolták, hogy termékeik tüdőrákot okozhatnak – és ők ezt pontosan tudják.
Mark Zuckerberg például azt állította, hogy a Facebook ugyanolyan megnyilatkozási lehetőséget ad minden falhasználójának, mint a politikai és kulturális elit tagjainak, és az online viselkedési szabályzat mindenkire egyformán vonatkozik.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »