Egy másik érában, ha valamelyik demokrata politikus Izraelt apartheid rezsimként vagy terrorállamként aposztrofálta volna – ahogyan tette ezt mostanában Alexandria Ocasio-Cortez, a Képviselőház demokrata képviselője, illetve Ilhan Omar ugyancsak demokrata képviselő – széles körű felháborodást keltett volna. Ez azonban többé már nincs így. Az a folyamat viszont, ahogy a demokraták jelentős részben elpártoltak közel-keleti szövetségesüktől, nem most, és még csak nem is Trump elnöksége idején vette kezdetét.
Kulcsfontosságú pillanatnak tekinthető az amerikai törvényhozás történetében az, ami a napokban zajlott: a demokraták blokkolták azt a kezdeményezést, hogy napirendre kerüljön a Nemzetközi palesztin terrorizmus támogatásának megelőzéséről szóló törvény (eredeti nevén: Palestinian International Terrorism Support Prevention Act) megvitatása. Az erről lefolytatott szavazás 217–209-es arányban söpörte le az asztalról az előbbi törvényhozási javaslatot, ami a demokrata–republikánus képviselőcsoportok körvonalait ezen eset alkalmával jól láthatóvá tette.
Az említett kezdeményezés egyik rendelkezése értelmében az Egyesült Államok szankcióval sújtaná azokat a külföldi entitásokat, amelyekről Washingtonnak tudomására jut, hogy pénzügyi segítséget nyújt a Hamász számára. Ez azért is nagy jelentőségű, mert létezik már ugyan olyan jogszabály az Egyesült Államokban, amely alapján maga a Hamász ellen szankciók léphettek érvénybe, illetve korlátozták a palesztin kormányzattal folytatott üzleti tevékenységet – de a Hamász mögött álló támogatókra mindezek nem terjedtek ki.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »