George Floyd meggyilkolásának helyszínén, Minneapolisban az önkormányzást gyakorló városi tanács megvétózhatatlan többséggel döntött a város rendőrségének felszámolása mellett. A döntést meghozók szerint a 2015-ös incidens óta (amely során a fekete Jamar Clarkot lőtték le a rendőrök) világossá vált, hogy megreformálásra már nincs esély. Pedig azóta több feketét vettek föl a hatósághoz, antirasszista tréningeket tartottak a fehér rendőröknek, és több testkamerát is bevezettek a gyakorlatba, ám szerintük a mostani tragédia a végső bizonyíték arra, hogy nem elég a reform. Különösen abban látják a helyzet reménytelenségét, hogy nem egy ember követte el a brutalitást, hanem több rendőrtársa is végignézte a kegyetlenséget, és senki nem avatkozott közbe.
A város vezetői azt ígérik, hogy a rasszizmussal régóta vádolt szervezet helyett új rendfenntartó szisztémát fognak kidolgozni. Ennek első lépéseként a tanács elnöke 200 millió dolláros megvonást hirdetett ki a rendőrség tekintetében – az összeget a város más, szükségben lévő területeire vagy intézményeire kívánják fordítani. Leginkább a mentális egészség, a lakhatás és az oktatás került fókuszba. Aktivisták szerint ez által lehet elejét venni mind a bűnözésnek, mind a rasszizmus alapú hatósági erőszaknak.
Maga a polgármester, Jacob Frey viszont nem támogatja a rendőri szervek felszámolását (bár a tanácstagok könnyűszerrel leszavazták), ezért tüntetőgárdák trágár és gyűlöletteljes reakciója kíséri azóta is minden nyilvános megjelenését. Sok (nem csupán afroamerikai) aktivista csoport ugyanis örömmel fogadta a városi tanács határozatát, mivel nyilatkozataik szerint „békésebb lesz a város fegyveres, el nem számoltatható és feketékre vadászó járőrök nélkül”.