Az eddig is tudvalevő volt, hogy a választási eredmény megfordítására vajmi kevés esély van, ám az már annál inkább megdöbbentő, hogy úgy tűnik: Trumpnak esélyt sem adnak a jogorvoslatra. Eddig 50 jogi eljárást indított, de sorra buktak el az ügyek. A Legfelsőbb Bíróság üthette be az utolsó szöget a Trump-kampány „koporsójába”.
Hiába alkotott történelmit azzal az elnök, hogy egy terminus alatt három bírót nevezett ki a Legfelsőbb Bíróságba, a testület nem mutatkozott hajlandónak arra, hogy a választási csalások ügyét felgöngyölítse.
A választási csalással kapcsolatos keresetet Texas állam terjesztette elő a legfőbb igazságszolgáltató szerv előtt; a kezdeményezést támogatta 18 további (republikánus többségű) állam és 126 képviselő a Kongresszusból. Texas négy államot, Georgiát, Wisconsint, Michigant és Pennsylvaniát perelte a felmerülő csalásesetek miatt, abban a reményben, hogy a visszaélés mértéke akkorának bizonyul, hogy a bíróság érvényteleníti az eredményeket az érintett államokban.
Az ügyben, amit némi nárcizmussal Trump a történelem legfontosabb ügyének titulált, a bíróság furcsamód hamar elkaszálta az indítványt. Eljárásjogi kifogással élt a testület; a bírók arra hivatkoztak: Texas nem bizonyította perbeli érdekeltségét a tekintetben, hogy miként érinti őt más államok választási eljárása. A jogi kifogásoknál azonban még meglepőbb az, hogy ezt mindhárom Trump által megválasztott bíró (Gorsuch, Kavanaugh és Barrett) támogatta.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »