Egészségügyi és környezetvédelmi szempontból nézve is érdemes törekednünk a szezonális étkezésre. Ez nem mást jelent, mint hogy előnyben részesítjük az adott évszakban a hazai, természetes körülmények között megtermő alapanyagokat. A friss, szezonális élelmiszerek lelőhelyei elsősorban a piacok, ahol kistermelők, őstermelők háztáji portékái között válogathatunk. Ha így vásárolunk, azzal a hazai gazdaságok munkáját támogatjuk, hiszen a bevételt visszaforgatják a mezőgazdasági tevékenységeikbe.
Ez a szemlélet azért környezetbarát, mert a szezonális zöldségek, gyümölcsök jóval kevésbé terhelik meg a természetet, mint a több száz vagy akár ezer kilométert utaztatott társaik. A nap által érlelt zöldségek, gyümölcsök íze sokkal zamatosabb, mint a hűtőházban tárolt társaiké. A pénztárcánknak is kedvez, ha természetes szezonjában vásároljuk a zöldségeket és gyümölcsöket. Megspóroljuk a hosszú út, a csomagolás és a tartósítás árát.
A tavasz rendkívül előnyös szezonalitás szempontjából, hiszen az ekkor termő élelmiszerek valóságos vitaminbombák. A szervezetünket, immunrendszerünket kiválóan újratölthetjük ezekkel a finomságokkal.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »