A brutalizmus egyik úttörője nem más volt, mint a magyar származású, Angliába kivándorolt Goldfinger Ernő. A hely szelleme, a spiritus loci bizonyára hatással volt rá, ugyanis a brutalista építészet az 1950-es években Angliából kiinduló stílusirányzat. Jellemző vonásai a látszóbeton alkalmazása, valamint a technikai és funkcionális részletek építészeti látványelemként való használata.
A leghíresebb brit brutalista épületeket tervező Goldfinger ihlette Ian Fleminget, hogy James Bond ellenségét megrajzolja népszerű regényében. Az írót ugyanis végtelenül felháborították Goldfinger Ernő brutalista épületei, melyek a második világháború után Londonban is kezdtek népszerűvé válni. Számos jól ismert építmény készült ekkor, mint a Trellick Tower, a Royal National Theatre (a Királyi Nemzeti Színház – fenti képünkön), a Brunel University Lecture Centre és a Barbican Centre.
Végül ezek az épületek különböző sorsra jutottak, ugyanis nem csak Fleming ízlését zavarták, így sokat közülük a népi elégedetlenség miatt lebontottak, ugyanakkor másokat kulturális örökséggé nyilvánítottak.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »