Fundamentális eleme – ahogyan a neve is mutatja –, hogy az ültetvények nem vízszintesen helyezkednek el a talajban, hanem függőlegesen, erre kifejlesztett speciális állványokon.
Jelentősége abban rejlik, hogy statisztikák szerint a Föld népessége 2050-re várhatóan 9 milliárdra emelkedik, a létszámnövekedés pedig nagy kihívás elé állítja az élelmiszeripart, melynek az említett évtől minimum 70 százalékkal kellene megnövelnie termelési kapacitását. Erre a problémára nyújthat megoldást a vertikális gazdálkodás egyre nagyobb mértékű elterjedése; további előnye pedig, hogy a harmadik világbeli országok éhínséggel kapcsolatos kihívásaira is választ adhat.
A vízszintes termőföldek kialakítása gyakran fakivágással vagy akár teljes erdőirtással is járhat, ami hosszú távon negatívan befolyásolhatja a biodiverzitást. Ezzel szemben a vertikális kertek létrehozása kisebb területigénnyel jár. Az említett okokból a fenntarthatóság egy fontos eszköze lehet, ugyanis nagyobb hozam valósulhat meg kisebb helyen ezzel az innovatív metódussal.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »