A törvényi meghatározás szerint a ,,hungarikum” gyűjtőfogalom, amely egységes osztályozási, besorolási és nyilvántartási rendszerben olyan megkülönböztetésre, kiemelésre méltó értéket jelöl, mely a magyarságra jellemző tulajdonságával, egyediségével, különlegességével és minőségével hazai csúcsteljesítmény.
A Magyar víz vagy Királynévíz (franciául Eau de la Reine de Hongrie) mai változata jelenleg exkluzív parfümkészítőtől szerezhető be, de több évszázadon át Európa-szerte a legdivatosabb parfümnek számított, melyet nemcsak illatosításra, hanem gyógyászati célra is felhasználtak. Egyedisége értéket képviselt, különleges, minőségi és magyar volt: amolyan korabeli hungarikum.
A szájról szájra terjedő legenda szerint volt egy szent életű, sanyarú sorsú, Erzsébet nevű királynénk, aki idősebb korára köszvényben szenvedett (mint sokan mások is a középkorban), ezért készíttetett magának egy rozmaringkivonatos oldatot, mely bőrébe dörzsölve gyógyírként hatott gyulladt ízületei számára.
A királyné arcát is tisztította a párlattal, sőt belsőleg is alkalmazta: naponta pár kortyot ivott belőle gyógyitalként.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »