Aktuálishetilap

Hetek hetilap vásárlás
Túl lehet-e élni az antikrisztusi rendszert? - Interjú Németh Sándorral
2. rész
Túl lehet-e élni az antikrisztusi rendszert? - Interjú Németh Sándorral

Forrás: Shutterstock/PuzzlePix

2025. 04. 24.
Ahogyan erősödik az antikrisztusi hálózat a világban, úgy válik egyre fontosabbá a keresztények spirituális hozzáállása a politikai döntésekhez, valamint a világkorszak végére vonatkozó bibliai próféciákhoz. A Hit Gyülekezete vezető lelkészét az Antikrisztusról szóló elméletekről, Magyarország jövőbeni mozgásteréről és a hívők felelősségéről kérdeztük.

Az interjú első részét itt olvashatja el.

Interjúnk első részében említetted, hogy a Bárány vére nemcsak egy szellemi, erkölcsi szabadságot közvetít, hanem egy ellenséges, sátáni politikai világrendszerből is megszabadítja mind Izraelt, mind pedig Jézus követőit. A próféciák alapján viszont egyértelmű, hogy ki fog épülni egy nagyon kemény antikrisztusi rendszer, ami tovább fokozza az elnyomást, rabságot és üldöztetést. Jézus figyelmezteti a tanítványokat a „hamis krisztusokra és prófétákra”, akik félrevezetik még a hívőket is, ha nem vigyáznak. Hogy látod, hol tart most ez az antikrisztusi folyamat, hol tart ennek a rendszernek a kiépülése? 

- A pészahi vér a fáraó elnyomó politikai és spirituális rendszeréből szabadította meg Izraelt. Míg Jézus Krisztus vérének kegyelmet és szabadulást közvetítő erejét a Jelenések könyve 7. fejezetének 14.versszaka igazolja, amely alapján a végidők szentjei szabadulásának oka az, hogy „megmosták és kifehérítették ruháikat a Bárány vérében”. Megjegyzem, hogy a Messiás uralmáról való beszéd azért idegesít sokakat, mert azt hosszú ideig az egyházi hatalommal azonosították. A Bibliában nemcsak szellemi királyságról van szó, hanem olyan valóságos világkormányzásról, ami Isten ismeretén és imádásán alapuló globális uralom. János apostol az első század vége felé ismerte fel az antikrisztus szellemének a kereszténységben való megjelenését. Az ő látása alapján azokat a civilizációkat lehet az Antikrisztussal és szellemével összefüggésbe hozni, ahol hittek Jézusban, mint Messiásban, és ahol a zsidó–keresztény kinyilatkoztatásnak volt társadalmi tekintélye, hatalom általi védelme, és bizonyos központi igazságai formálták a kultúrát. Ez Európában kétségtelenül megvolt.

Hetek Univerzum
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | info@nmhh.hu | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: hetek@hetek.hu. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!