Idén a globális egészségügy nemzetközi stratégiai fórumán több mint száz nemzet háromszáznál is több felszólalója tanácskozott arról, miként lehet a világ aktuális kihívásai – mint a klímaváltozás, világjárványok, élelmiszer- és energiaválságok, a demokráciát fenyegető veszélyek és (geo)politikai feszültségek – közepette megteremteni a jólétet és a globális egészséget a földbolygó lakói számára.
A háromnapos esemény a világ minden tájáról összehozta a politika, a tudomány, a magánszektor és a civil társadalom érdekelt feleit és döntéshozóit, hogy meghatározzák az egészségesebb jövő agendáját, új megközelítéseket keresve a küszöbönálló kihívásokra, és új szövetségeket generálva mindezek megvalósítása érdekében.
„Nem érhetünk el jelentős előrelépést az egyetemes egészségügyi ellátásban vagy a klímaválság leküzdésében, ha nem alakítunk ki nagyobb bizalmat nemzeteken belül és között, és nem erősítjük meg multinacionális együttműködéseinket. Globális fenyegetésekkel nézünk szembe, amelyek globális választ igényelnek!” – szól az első hallásra még akár logikusnak is tűnő PR-szöveg a csúcstalálkozó honlapján.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »